У суботу, 20. јула 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Великомученице Недеље у Каонику.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки, протојереј Александар Кузмановић, старешина храма Светог Николе у Алексинцу, јереј Марко Максовић, парох при храму Светог Василија Острошког на Бежанијској Коси, јереј Иван Миленовић, парох четврти алексиначки, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

Након заамвоне молитве, извршен је празнични литијски ход око каоничке светиње, по чему су у храмовној порти освећени славски дарови и пререзан славски колач, припремљен поводом храмовне славе.

Након Свете Литургије, Високопреосвећени Митрополит је уручио грамате великим добротворима Цркве из ових крајева, који су своју несебичност и љубав делатно показали помогавши изградњу и уређење храма Светог Пророка Јелисеја у Доњем Љубешу.