У четвртак, 27. јуна 2024. године, са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита нишког г. Арсенија, у Доњем Љубешу, селу у Архијерејском намесништву алексиначком, извршено је освећење храма Светог Пророка Јелисеја.

На самом почетку, освећени су темељи храма, у које је убачен освећен камен темељац, као и повеља о освећењу доњељубешке цркве. У продужетку, освећен је и сам храм, у коме је потом служена и прва по освећењу Света Литургија.

Светом Евхаристијом началствовао је протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, клирик Епархије крушевачке, уз саслужење протојереја Братислава Вукићевића, Архијерејског намесника алексиначког, јереј Југослав Ћурчић, надлежни парох трњански, јереј Милан Ристић, парох рутевачки и јереј Ђорђе Шојић, парох мозговски.

На крају литургијског сабрања, истакнутим добротворима храма уручена су одликовања Епархије нишке.