СВЕТА ЛИТУРГИЈА, БРАТСКИ САСТАНАК И ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКИХ НАМЕСНИШТАВА ПРВОГ И ДРУГОГ НИШКОГ

У среду 14. априла 2021. године, када Црква Божија молитвено прославља Преподобну Марију Египћанку, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је великопосну Свету Литургију Пређеосвећених дарова у Саборном храму у Нишу

Његовом Преосвештенству саслуживали су архимандрит Рафаило Голушин, настојатељ манастира у Височкој Ржани, архимандрит Серафим Мишић, настојатељ суковске обитељи, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу, протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки, јереј Владица Савић, парох пети нишки, јереј Ђорђо Ракић, парох ћурлински, протођакон Стеван Кричка, ђакон Ђорђе Филиповић и јерођакон Николај Јоцић.

По завршетку Свете Литургије обављена је Света тајна исповести свештенства архијерејских намеснишатва првог и другог нишког, а у просторијама Светосавског дома одржан је братски састанак.

Јереј Бобан Димитријевић, одржао је предавање на тему „Литургијско време Страсне седмице.“