IMG 2f36cf4ec76ed64b5ef034fca9dce138 V

У новооформљеном манастиру посвећеном Сабору Светог Архангела Михаила у Конџељу традиционално прослављен Видовдан и 2019. год.

Светом Архијерејском Литургијом коју је служио Његово Преосвештенство Епископ брегалнички Марко уз саслуживање архимандрита Серафима (Живића), игумана манастира Суково, Архијерејског намесника топличког, протојеррја-ставрофора Слободана Петровића, умировљеног протојереја-стафрофора Младена Симића, старешине цркве Светог Прокопија, протојереја Николе Илића, јерејима Немањом Симићем и Душаном Гагићем, ђакона Александара Симеонова и јерођакона Јована (Мијаиловића) уз одговарање на Литургију присутног верног народа и дечијег црквеног хора "Топлички бисери” при храму Светих апостола Петра и Павла из Житорађе.

Након Свете Литургије одслужен је и парастос српским јунацима страдалим у Боју на Косову и свим страдалима до данашњег дана.

После Лтургије приређен је пригодан културно-уметнички програм и додела признања.

ПРИЗНАЊЕ "МИЛАН ТОПЛИЦА" ПРИПАЛО ЈЕ МОМЧИЛУ ЧОЛОВИЋУ ПРЕДУЗЕТНИКУ ИЗ ПРОКУПЉА, "ЦАРИЦА МИЛИЦА" УРАНИЈИ ПЕТРОВИЋ ИЗ КУРШУМЛИЈЕ,, "КОСАНЧИЋ ИВАН" МИЛИНКУ - МИКИЈУ ЂОРЂЕВИЋУ ИЗ НИША, РОЂЕНОМ У ПОТОЧИЋУ, БРАНКУ МАСЛАКОВИЋУ ИЗ БЕОГРАДА, ПОРЕКЛОМ ИЗ КРУШЕВИЦЕ "ЈУГ БОГДАН" И "БОШКО ЈУГОВИЋ" ТИЈАНИ ПЕТРОВИЋ.

ПРИЗНАЊА ЈЕ УРУЧИО ЕПИСКОП БРЕГАЛНИЧКИ МАРКО.
{oziogallery 1990}