muzičkiУ пуној сали Светосавског дома у Нишу одржано је прво фестивалско вече фестивала „Музички едикт“. Публици се обратио градоначелник града Ниша господин Дарко Булатовић. На почетку програма наступила је дечје- омладинска црквено певачка дружина „Бранко“ из Ниша. Извели су дела византијског напева, Станковића, Лапајева и Динева, а хором је дириговала госпођа Јована Микић. Имали смо привилегију да фестивал отвори академик Светислав Божић, композитор и професор Факултета музичке уметности у Београду. Хор КУД „Јевница“ из Словеније извео је дела Томца, Мава, Хладника, али и Кедрова и Мокрањца. Хором је дириговала госпођа Катарина Трчек Марушић. Публика је имала прилику да чује и хор Московског државног конзерваторијума под управом маестра Станислава Калињина. Хор је интерпретирао дела Чајковског, Иполитова, Свиридова, Мокрањца. Вече је затворио хор домаћин, нишка црквено-певачкa дружинa „Бранко“ којим је дириговала госпођа Сара Цинцаревић. Изведена су дела Мокрањца, Божића, Васиљева али и младих нишких композитора Андреја Цинцаревића, Александра Јовановића и Јакова Милутиновића.
Више информација можете погледати на www.musicedict.rs {oziogallery 1431}