DSC06620У суботу четврте седмице Великог поста одржана је редовна седница Епархијског савета Епархије нишке. Ово сабрање започело је у катедралном нишком храму служењем Свете Архијерејске Литургије којом је началствовао Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслужење свих чланова Епархијског савета који су из свештеничког реда. У току Литургије Владика се сабраном народу обратио речима поуке. Такође је одслужен помен свим преминулим члановима Епархијског савета, затим ктиторима, приложницима и оснивачима Саборног нишког храма, блаженопочившим Архијерејима нишке Епархије, као и сви невиним жртвама које су пострадале у последњим ратовима. После Литургије прузивом Светога духа започела је седница Епархијског савета. Седници је председавао Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован. На седници Епархијског савета, после надахунтог уводног слова Његовог Преосвештенства у којем је Савет упознао са предстојећим пословима на остваривању замишљених пројеката, усвојен је дневни ред рада Епархијског савета и по његовим тачкама најпре је прочитан извештај о раду Епархијског Управног одбора у 2011. години. Савет је усвојио извештај и предложио да се достави ПУО-ру на даљу надлежност уз назнаку да је претходна година рада ЕУО-ра Епархије нишке већим делом протекла под управом Његове Светости Патријарха српског господина г. Иринеја, а да је од устоличења у августу 2011, и после упознавања са епархијом, управу преузео Преосвећени Владика Господин Др Јован. Даље је у радној и атмосфери јединства под кормилом Владике Јована, једногласно усвојен предлог буџета Епархије нишке за 2012, који ће такође, бити прослеђен ПУО-ру. После шире расправе о свим важнијим проблемима под тачком ''разно'' дневног реда, Епископ је позвао све присутне да седницу започету евхаристијском вечером, завршимо уз трпезу љубави у нашој заједничкој кући Владичанског двора.

24.03.2012. Beseda Episkopa u cetvrtu subotu posta.mp3