IMG 7133
У четвртак 12. новембра 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније посетио је Факултет спорта и физичког васпитања.

Поводом Светог Краља Милутина кога овај факултет прославља као свог небеског заштитника, Преосвећени Владика је освештао славске дарове и пререзао колач.

Овом приликом Преосвећени Владика је доделио највише одликовање Епархије нишке орден Светог Романа Ђунишког другог степена Факултету спорта и физичког васпитања за показану љубав према Светој мајци Цркви и двадесетогодишње залагање за очување и ширење Православне вере међу студентима и неговање правих хришћанских и патриотских вредности.

Орден у име Факултета примио је декан ово академске установе проф. др Милован Братић.