Света Архијерејска Литургија у Бошњацу

У двадест другу недељу по Духовима Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је уз саслуживање више свештеника служио Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Параскеве у Бошњацу. У току Литургије Владика је у ђаконски чин рукоположио свршеног богослова, господина Ивана Миленовића.

DSC09096По заамвоној молитви уз молитвено учешће великог броја верних обављен је чин освећења великог звона које ће од данас позивати верни народ Бошњаца на молитву.

Пред ручак се Владика обратио свима сабранима речима поуке, а посебно се захвалио приложницима бошњачког храма и уручио им захвалнице у име Црквене општине.

beseda vladike na Liturgiji u Bosnjacu.mp3

DSC09234DSC09313Потом је посетио село Турековац и манастир Светог Георгија у Завидинцима који се налази у фази обнове.