24062012KursumlijaНа празник светих апостола Вартоломеја и Варнаве, у Недељу трећу по Духовима, древни немањићки град Беле Цркве посетио је Преосвештени Владика Јован, Архипастир дијацезе коју поред престоног града Ниша чине и седишта древних Епархија, топличке, белоцркванске, нишавске, ремезијанске, и древне Архиепископије Јустинијане приме.
Долазак Првосвештеника у овај град сабрао је мноштво народа Божијег на свето литургијско славље, током свете Службе у презвитерски чин руком Епископа Јована рукоположен је ђакон Драган Младеновић.
У својој беседи Господин Епископ све је позвао на подвиг апостолства, на живот у Христу Исусу Господу нашем.

БЕСЕДА ЊЕГОВОГ ПРЕОСВЕШТЕНСТВА ЕПИСКОПА НИШКОГ Г. ДР ЈОВАНА

Господин Епископ посетио је овом приликом новосаграђени храм у Малој Косаници, затим храмове у Пролом Бањи светог Преображења у изградњи, као и цркву брвнару Лазарицу, цркву свете Параскеве саграђену на темељима древне базилике, као и пунионицу Пролом воде. Саборовање је настављено трпезом љубави у Пролом Бањи.