DSC00848Света Литургија у Богословији

У суботу 3. децембра, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован је посетио Богословију Светих Кирила и Методија и у тамошњем храму Васкрсења Христовог служио Свету Архијерејску Литургију уз саслуживање Ректора и професора Богословије.

Како је ово прва недеља божићног поста Светим тајнама Христовим приступили су сви ученици Богословије. На крају Литургије Епископ им се обратио беседом у којој им је објаснио значај поста, молитве и причешћа како за будуће свештенике тако и за хришћане уопште.

Beseda vladike Bogoslovija.mp3

Након богослужења у згради Богословије је приређено послужење током којег се Владика задржао у разговору са Ректором и професорима размотривши актуелне проблеме и дешавања у школи, као и црквеном школству уопште.