28.11.2012.KPZНа дан светог краља Стефана Дечанског, свештеници Саборног храма у Нишу, протојереј-ставрофор Боге Цветковић, протојереј-ставрофор Ђорђе Оровић, протојереј Драгослав Лазић и протојереј Иван Цветковић, посетили су притворенике у Казнено-поправно заводу у Нишу и служили свету Литургију у цркви посвећеној светом Краљу, која се налази у самом комплексу завода.

Црква полако добија своју пуну форму, јер су притвореници урадили и поставили иконостас, а спремају се ускоро да приступе и фрескописању и украшавању зидова саме цркве.

Иако је била субота и била дозвољена посета притвореницима знатан број њих присуствовао је светој Литургији и причестио се. У наставку је пререзан славски колач и честитана слава домаћину славе господину Гордану Божићу, управнику завода. После службе отац Иван је обишао и причестио притворенике који нису могли да присуствују самој служби. На крају је уследио свечани ручак са осталим званицама.