У среду 6. децембра, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован уприличио је састанак са директором Канцеларије за сарадњу са црквама и верским заједницама Републике Србије, Господином Милетом Радојевићем и Господином Др Томиславом Бранковићем вишим саветником ове Канцеларије.
05.12.2012.SastanakОсновне теме састанка биле су актуелности у Цркви, догађаји везани за предстојећу прославу 2013. питања материјалне помоћи живој Цркви у овим крајевима свештенству , монаштву, студентима и ђацима богословских школа, којима недостају материјална средства за основну егзистенцију, а којима Епархија није у могућности да помогне. Затим помоћи црквама и манастирима који се тренутно обнављају,а који су од великог културно-историјског значаја.

Господин директор је са својом цењеном пратњом на завршетку данашњег радног дана обишао манастире Пиротског краја.