14042013cetvrtanedeljapostaУ четврту недељу Великог поста када се молитвено сећамо два велика светила Цркве, Светог Јована Лествичника и Преподобне Марије Египћанке, у нишком храму Светог апостола Луке Свету Архијерејску Литургију је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Епископу је саслуживало свештенство овог храма. После прочитаног Јеванђеља Епископ је поучио сабрани народ. У току Литургије чином протосинђела одликован је вископореподобни синђел Сава ( Ђорђевић ), а правом ношења надбедреника одликован је протонамесник Миодраг Павловић, старешина овог храма. На овој Литургији Црква је добила још једног посленика на њиви Господњој у лику новорукоположеног јереја Александра Николића из Копашнице, вероучитеља у Грделици.

Његово Преосвештенство Епископ нишки .Г. др Јован