EparhijskiSavetУ суботу, 01. марта одржано је заседање Епархијског савета Епархије нишке. Најпре су сви чланови Савета који су се одазвали позиву епархијских власти узелу учешћа у Светој Архијерејској Литургији коју је у старом саборном храму у Нишу служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован уз саслужење Архијерејских намесника свих намесништава Епархије, као и свештенства Саборног храма. После прочитаног Јеванђеља Епископ је поучио све присутне својим очинским речима.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

По завршеној Литургији сви чланови Епархијског савета су прешли у зграду Епископије у којој је одржано заседање под председавањем Владике Јована. Пошто је свима представљен извештај о раду Епархијског Управног одбора у току претходних годину дана чланови Епархијског савета су узели учешће у конструктивном дијалогу о оствареним успесима као и о плановима за што бољи и успешнији рад свих епархијских тела у будућности.