У навечерје празника Светог Чудотворца и оца нашега Василија Острошког и Тврдошког, Преосвећени Епископ нишки Г. др Јован служио је празнично бдење у Свештеној Обитељи мајке Божије, мананастиру Пустињи, у капели посвећеној чудотворцу острошком.

svVasilije На сам дан овог великог и дивног угодника Божијег Преосвећени Епископ Јован, служио је Свету Литургију уз саслужења неколицине свештеника епархије Ваљевске, а храм је био испуњен мноштвом народа.

На крају Свете Службе, Епископ је поучио верни народ , честитавши празник и славу капеле овога манастира.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

По завршеној служби приређена је трпеза љубави на коју је пристигао и Преосвећени Епископ ваљевски Г.Милутин, са којим се Епископ Јован у братском разговору сусрео касније.