У порти Саборнога храма, Силаска Светога Духа у Нишу, након вечерњег богослужења, на Видовдан, одржана је традиционална Видовданска академија.

VidovdanskaAkademijaСвечану академију, поздравом и благословом,отворио је, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован, а потом се обратио градоначелник града Ниша Проф.др Зоран Перишић, честитајући свршеним матурантима основних школа, одличан успех.

Портом Саборне цркве у наставку академије разлегале су се предивне песме, игре и текстови које славе и оживљавају успомене Косовскога завета и Видовог дана.

Свечану академију затворио је поздравом председник Општине Медијана, који се захвалио свим учесницима и позвао их на изложбу фотографија ,,Боје Православља,, која је приређена у холу Светосавског дома, као и свечани коктел.