Празник „основе нашега спасења“- Благовести, свечано је прослављен у манастиру Ћелије. Празнично бденије служио је Његово преосвештенство Епископ нишки господин Јован. На сам празник, и поред лошег времена, присуствао је велики број поклоника из целе Србије, као и поклоници из Митрополије црногорско-приморске предвођени свештеником Предрагом Шћепановичћем, директором Радија Светигора. Светом архијерејском Литургијом началствовао је Епископ нишки господин Јован, уз учешће Епископа ваљевског господина Милутина, свештенства, монаштва и верног народа. Празнично свавље настаљено је трпезом љубави, коју са много труда припреми за све поклонике сестринство манастора Ћелије на чели са игуманијом мати Гликеријом.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН