На празник Рођења св. Јована, Претече и Крститеља, у саборном храму у Нишу, где се овај дан традиционално торжествено прославља због параклиса посвећеном овом празнику, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ рашко – призренски Г.Г. Теодосије, уз саслужење нишког свештенства. Верни народ се окупио да са владиком Теодосијем и свештенством узме учешће у Литургијској прослави.
Ivanjdan
На крају овог молитвеног славља, свештенство и верни народ обавештени су да је Његова Светост Патријарх Српски Г.Г. Иринеј прихватио молбу Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Јована за привремено одсуство у времену од 6.јула до 26. августа ове године. За то време послове Епархијског Архијереја обављаће Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Теодосије.

Њ.П.Епископ рашко-призренски Г.Г. Теодосије