У вези са одлуком Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве од 2. септембра, која се тиче Његовог Преосвештенства Епископа Нишког Г. Јована и његовог привременог ослобођења обавеза епархијског Архијереја до наредног заседања Светог Архијерејског Сабора, достављамо следеће

САОПШТЕЊЕ

Архијерејским намесницима, свештенству, монаштву, Епархијском савету, Епархијском управном одбору и верном народу Епархије нишке

Одлуком Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, бр. 1106, од 2. септембра 2015. године,  Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Јован је по личној молби привремено ослобођен обавеза епархијског Архијереја у Епархији нишкој, до наредног редовног заседања Светог Архијерејског Сабора.  Истог дана Свети Архијерејски Синод је својом одлуком бр. 1107, умолио Нас, као Епископа рашко-призренског да у том периоду замењујемо Епископа Јована у обављању дужности епархијског Архијереја Епархије нишке.

Овим вас обавештавамо и најављујемо да ћемо, благодаћу Духа Светога, руководити и надзирати живот и рад парохија, манастира и епархијских тела Епархије нишке у складу са поменутом одлуком Светог Архијерејског Синода. Такође, обавештавамо клир Епархије нишке да на богослужењима (на јектенијама и Великом входу) од сада помињу „…Епископа нашег Јована и Епископа нашег Теодосија…“.

Богољубиво позивамо свештенство, монаштво и верни народ богоспасаване Епархије нишке, са молитвеном жељом да предано наставе да раде поверене им дужности, да живе у православном и светосавском духу, уз међусобно уважавање и братску љубав, редовно учествујући у богослужењима, нарочито у божанственим Светим Литургијама.

У Нишу, 4. септембра 2015. год.

Заменик Епископа нишког у обављању
дужности епархијског Архијереја
Епископ рашко-призренски
Теодосије

САОПШТЕЊЕ

Одлуком Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве, бр. 1106, од 2. септембра 2015. године,  Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Јован је по личној молби привремено ослобођен обавеза епархијског Архијереја у Епархији нишкој, до наредног редовног заседања Светог Архијерејског Сабора.  Истог дана Свети Архијерејски Синод је својом одлуком бр. 1107, умолио Нас, као Епископа рашко-призренског да у том периоду замењујемо Епископа Јована у обављању дужности епархијског Архијереја Епархије нишке.

У Нишу, 4. септембра 2015. год.

Заменик Епископа нишког у обављању
     дужности епархијског Архијереја