DSC09122У суботу 17. недеље по Духовима, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г.Теодосије заменик Епископа нишког у обављању дужности епархијског архијереја, служио је свету Литургију у нишком Саборном храму уз саслужење братства овога светога храма као и других свештенослужитеља града Ниша.
У току свете Литургије протојерејским чином, Епископ Теодосије, одликовао је јереја Дејана Арсића, секретара Епархијског Управног одбора Епархије нишке.
Ђакона Ивана Ганића, помоћника главног војног свештеника у Генералштабу Војске Србије владика је рукоположио у свештенички чин.
По заамвоној молитви, Епископ са свештенством, призвао је благодат Светога Духа на све ученике који започињу нову школску годину.
По отпусту раздељен је антидор.
Заједничарење је настављено трпезом љубави у просторијама Светосавског дома у Нишу.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-приренски Г.Г.Теодосије-Беседа по рукоположењу