DSC00714У 25.недељу по Духовима, у затворској капели, посвећеној светом Краљу Стефану Дечанском, Његова Светост Патријарх српски Г.Иринеј уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г.Теодосија заменика Епископа нишког, и многобројног свештенства, началствовао је Евхаристијским сабрањем.
Пре почетка свете Службе Његова Светост учинио је велико освећење храма, кога су обновили и иконописали сами затвореници нишког КПЗ.а.
Данашњој светој Служби приствовали су и министар правде г.Никола Селаковић као и градоначелник Ниша проф.доктор Зоран Перишић са својим сарадницима.
На крају свете Литургије Његова Светост пререзао је славски колач а потом управника ове установе г.Александра Грбовића одликовао орденом светог Саве другог реда.
Након КПЗ.а Његова Светост Патријарх српски Г.Иринеј и Епископ Теодосије пререзали су славски колач на нишкој Кардиоваскуларној клиници а управника ове установе проф.др Драгана Милића одликовали орденом светог Саве другога реда.