DSC00977У суботу 28.новембра 2015 године, на празник светих мученика Гурија Самона и Авива, Његово Преосвештенсво Епископ рашко-призренски г.Теодосије заменик Епископа нишког служио је свету Литургију у Саборном храму у Нишу.
Епископу је саслуживало братство овога светога храма.
Након свете Службе у просторијама Светосавског дома одржана је свечана академија поводом 110 година постојања удружења Коло српских сестара.
На почетку академије прочитано је писмо Његове Светости Патријарха српског г.Иринеја, којим честита јубилеј и шаље свој благослов, а након тога председница КСС месног одбора у Нишу, госпођа Љиљана Стојановић дала је реч владики Теодосију који је такође поздравио чланице и све присутне, а потом уручио високо одликовање Српске Православне Цркве, орден Свете Царице Милице- Преподобне Евгеније.
Након Владике присутнима се обратио градоначелник Ниша професор др г. Зоран Перишић.
У наставку је приказан видео материјал о историји КСС у Нишу.
Уследила је додела дарова и признања Колу Српских Сестара од стране угледних званица и представника институција града Ниша. Такође чланови КСС доделили су захвалнице свима онима који су помагали и помажу рад КСС.
У току свечане академије наступали су велики и мали хор Бранко изводећи одабране композиције.