ProfesorНа дан Св. апостола Андреја првозваног упокојио се у Господу проф. др Мирослав Миљковић, правни саветник Епархије нишке, редовни професор Правног факултета Универзитета у Нишу у пензији и свестрани друштвени делатник нашег града. Родио се у Ћићевцу 1926. у скромној и поштеној кући Миљковића који су свом сину усадили врлине српског домаћина: љубав према својој вери и држави, гостољубивост и спремност да се помогне потребитом. Као друштвени радник општине Ниш, 1975. је био у одбору за дочек тада новоизабраног Епископа нишког сада Његове Светости Патријарха српског господина г. Иринеја. Том прилком успостављено познанство временом је прерасло у срдачно пријатељство које је резултирало да по доношењу Закона о реституцији имовине црквама и верским заједницама 2006. Епископ нишки благослови да поверљиве и врло важне за Цркву послове повраћаја имовине повери г. Мирославу. Ово поверење Епископа г. Мирослав је бриљантно оправдао, тако да су током протеклих година из Агенције за реституцију долазиле похвале на рад правне службе Епархије нишке на стручном и прецизном обављању свих радњи при повраћају имовине, а ту правну службу чинио је само проф др Мирослав Миљковић. Због тих и таквих својих заслуга, одлуком Епископа нишког г. Јована одликован је 2013. епархијским орденом Св. Цара Константина који му је лично Епископ уручио о празнику Св. Архангела Михаила, што је и крсна слава породице Миљковић.
На опелу одржаном данас у Цркви Часног Крста у Нишу и којим је уз учешће више свештенослужитеља началствовао високопречасни протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма у Нишу од професора Мирослава опростили су се вољена супруга Љиљана, синови Драган и Миша, снаја Милена и унук Аврам и бројни рођаци и пријатељи упокојеног професора и породице Миљковић.