Svetosavska2016       У навечерје Савиндана 26.јануара о.г. са благословом  Епископа рашко-призренског Г. Теодосија, Епархија нишка. Град Ниш и Војска Србије приредили су  Светосавску академију у великој сали Дома Војске у Нишу. После благослова надлежног Архијереја  и поздравног слова градоначалника проф.др. Зорана Перишића свечану беседу произнео је др. Мило Ломпар , професор на филолошком факултету Универзитета у Београду. Инспирисан свестраном личношћу Светога Саве овогодишњи предавач је осветлио лик принца Растка као јаке и моћне личности која је личним подвигом мењала не само себе већ и све људе који следе његов пут. Уметнички програм припремила је Црквена општина нишка и Нишка црквено-певачка дружина Бранко. Академију је отворио оркестар Копнене Војске Србије државном  химном под руководством диригента капетана Дејана Ђорђевића. У једночасовном програму наступили су драмски уметници Небојша Глоговац , Душан Матејић , Јелисавета Караџић, Јасмина Хоџић , песник Недељко Попадић, Маја Марковић, Анамарија Миловановић. Акедемију су хорским наступом обогатили Ансамбли дечијег хора "Бранко" под руководством маестра Јоване Микић, хор "Бранко" са диригентом Саром Цинцаревић и хор Богословије Светог Кирила и Методија у Нишу под управом професора појања свештеника Стефана Цинцаревића. Фоклорни програм припремили су ансамбл  СКЦ-а"Оро " под руководством Дејана Динића и Бобана Стефановића као и дечији играчки ансамбл "Бранко" са умтничким руководиоцем Миљком Петровићем. 200 извођача учинили су да је програм прославе Светог Саве био јединствен и упечатљив.  Режисер академије  био је Бранко Гостовић а академија је носила назив  ПУТ У СВЕТОСТ.