У среду 20. априла 2016. године на празник преподобног Георгија Митиленског, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије, заменик Епископа нишког, служио је свету Литургију Пређеосвећених дарова у храму светог великомученика Прокопија у Прокупљу.
Епископу је саслуживало свештенство архијерејског намесништва топличког и косаничког као и многобројни верни народ који се данас окупио око трпезе Господње.
ProkupljeПо светој Служби Епископ Теодосије поздравио је све верне сабране и поучио их, говорећи о смислу поста и начина живљења хришћана као и борби са искушењима.
Након свете Литургије одржан је братски састанак свештенства архијерејског намесништва топличког и косаничког предвођен Епископом Теодосијем.

20.04.2016.Prokuplje.mp3