sveti antipa24. априла ове године, на празник Цвети, када наша Света Црква прославља и Светога Свештеномученика Антипу Пергамског, зубоздравствени радници Дечје превентивне стоматологије Дома Здравља у Нишу прославили су своју Крсну славу. Оно што овогодишњу стоматолошку Славу издваја од других јесте да је ово десета, јубиларна година како стоматолози Дечје превентивне стоматологије нишког Дома Здравља, у сарадњи са Богословијом Светог Кирила и Методија у Нишу, Светога Антипу Пергамског прослављају као свога Патрона.

SLAVSKI KOLACКолач је у славу Божју и част Светога Антипе, а за здравље и напредак у свему добром и Богоугодном свих зубоздравствених радника, као и своје породице, принела dr sci dent Миљана Пуношевац Петровић. Колач је, у храму Васкрсења Христовог Хиландарског метоха у Нишу, освештао свештеник Дејан Крстић, професор Богословије у Нишу, који је, честитавши окупљенима мали, али значајан јубилеј, пожелео молитвено заступништво и благодатну помоћ Светог Антипе свима запосленима који се труде да унапреде здравље уста и зуба наше деце.