20025 vest vaskrs.6842На Свети и Велики Четвртак Његово Преосвештенство епископ рашко – призренски г.Теодосије служио је Свету Литургију у Саборном нишком храму, уз саслужење свештенства овог светог храма. У наставку служена је и Света Тајна Јелеосвећења, уз присуство мноштва верног народа. У поподневним часовима читано је дванаест страдалних јеванђеља.

Његово Преосвештенство епископ рашко – призренски служио је Васкршње јутрење у саборном храму у Нишу. На торжественој литији учешће је узело мноштво верног народа.

На празник Светлог Васкрсења Господа Исуса Христа, Његово Преосвештенство епископ рашко – призренски г. Теодосије служио је Свету Архијересјку Литургију у Саборној цркви у Нишу. Њему је саслуживало свештенство овог светог храма, као и велики број окупљеног верног народа.