У понедељак 18/31. октобра 2016. године, на празник светог апостола и јеванђелисте Луке и светог Петра Цетињског, Евхаристијским сабрањем, у храму светог апостола Луке у Нишу, началствовао је Његово Преосвештенство епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке.

Епископу је саслуживало братство овога светога храма, као и многобројно свештенство из других храмова града Ниша.

У току свете Литургије правом ношења напрсног крста Епископ Теодосије одликовао је досадашњег протојереја Новицу Митровића дугогодишњег пароха овога светога храма.

SvLukaПо заамвоној молитви пререзан је славски колач и благословљено жито у част светог апостола Луке, заштитника овога светога храма.

Обраћајући се присутима Владика је, у јеванђелској беседи, подсетио све на живот и дело двојице јерараха, дивних украса Цркве Христове.