BogoslovijaУ недељу, 20. Новембра, на празник 33 мученика у Мелитини и преподобног Лазара, Његово Преосвештенство епископ рашко – призренски господин Теодосије служио је свету архијерејску Литургију  у храму Васкрсења Господњег при Богословији у Нишу. њему је, том приликом, саслуживало нишко свештенство, заједно са окупљеним верним народом и ученицима ове црквено – школске установе. У току литургије епископ је високопреподобног оца Рафаила, игумана манастира Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани, уздигао у чин архимандрита. Такође, Епархија нишка добила је још посленика на њиви Господњој: у чин јереја рукоположен је благочестиви ђакон Младен Маринковић из Алексинца, а у чин ђакона господин Милан Живановић. По Светој Литургији, епископ Теодосије је крстио синове пречасног јереја Дејана Крстића, наставника богословије и сабрата храма Светог Васкрсења.