IMG 1908У понедељак 6. марта 2017. године Епархију нишку посетио је директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама г. Милета Радојевић са својом уваженом пратњом.

Г. Радојевића дочекао је домаћин нишке дијезе, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије са свештенством.

Епископ Теодосије и г. Радојевић са својим уваженим пратњама обишли су најпре храм Светих врача Козме и Дамјана у Горњем Кординцу, потом храм Светог Романа у Белотинцу, храм Преподобне матере Параскеве у Нишу као и нишки Саборни храм.

Након посете храмовима, за које је Канцеларија за вере издвојила средства за помоћ, уприличен је пријем у просторијама епархијског дома.

По завршетку пријема у Епархији, Епископ је заједно са високим гостом посетио и Храм Светог Николе у Хуму крај Ниша.
View post on imgur.com