IMG 2664Његово преосвештенство епископ рашко-призренски г. Теодосије, администратор Епархије нишке, у недељу 30.априла у Храму Свете Петке у Нишу чинодејствовао је на служби освећења и стављања у трон иконе Светог Николаја из Барија. Оригинал ове иконе већ седам стотина година краси кивот овог светитеља у Барију, као дар српског краља Светог Стефана Дечанског. Копија иконе, која је постављена у Храму Свете Петке у Нишу, верна је оригиналу по димензијама, а у Ниш је доспела као дар породице Гаетана Паолила, парохијана овог храма.

Након одслужене вечерње службе, Епископ Теодосије је служио акатист уз саслужење братства храма и нишког свештенства. Након акатиста епископ се обратио присутним верницима пригодном беседом говорећи о историји оригиналне иконе Светог Николе, која се налази у Барију. {oziogallery 1405}