DSC07574Света Архијерејска Литургија у манастиру Ђунис

На дан када прослављамо Светог Лонгина Сотника, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован се поклонио гробу Преподобног Романа и у његовом манастиру одслужио помен новопредстављеној монахињи Марини. Потом је уз саслужење свештенства алексиначког Архијерејског намесништва служио Божанствену Литургију у манастиру Пресвете Богородице у Ђунису.

Beseda sv. Arh. Liturgija u man. Djunis.mp3

DSC07524
На почетку Литургије у чин чтеца и ипођакона рукопроизвео је свршеног богослова г. Стевана Кричку. После прочитаног Јеванђеља Епископ је поучио све присутне. На крају Литургије одслужен је парастос монахињи Аполинарији и послушници Божици, сестрама светопокровске обитељи којима се ових дана навршава година од блажене кончине. Очинске поуке сабраном свештенству Владика је упутио у току кратког братског састанка.

DSC07560
DSC07562