Обновљење храма Светог великомученика Георгија – Ђурђиц, крсна слава Команде копнене Војске, свечано је прослављена у параклису посвећеном овом светитељу, заштитнику припадника тог вида Војске Србије.

Свету литургију служио је јереј Иван Ганић, војни свештеник са чином поручника у 3. бригади Копнене војске. Празничном богослужењу, приношењу и освећењу славских дарова и резању колача присуствовали су официри, подофицири, војници и цивилна лица на служби у Команди КоВ, од којих су многи приступили Светој Чаши Тела и Крви Христове, на здравље и спасење српске војске.

Отац Иван је у беседи о страдању Светог великомученика Георгија и мучењу свих оних који иду за Христом, нагласио да је српска христољубива војска увек следила примере светих ратника и славних предака, који су своје животе принели на олтар отаџбине.