У јеку тренутних немилих догађаја и ратног вихора који је захватио Свету Земљу, Православна Епархија нишка жели да изрази своје најдубље благодарење свим појединцима и институцијама који су помогли безбедну евакуацију наших сународника из сукобом захваћеног Израела.

Православна Епархија нишка најпре исказује захвалност Његовој Светости Патријарху српском г. Порфирију и Председнику Републике Србије господину Александру Вучићу, Влади Републике Србије, Министарству спољних послова Републике Србије, Амбасади Републике Србије у Израелу, као и свим другим установама и појединцима који су помогли сигурном повратку наших ходочасника, међу којима су били и ученици завршне године нишке Богословије Светих Кирила и Методија.

Благодарећи примерима човекољубља, молимо се Господу Богу и Пресветој Богомајци, као и свима Светима, да свима који су својим трудом и залагањем помогли избављењу наших сународника узврати стоструким благословом, као и за што скорије окончање сукоба у Светој Земљи.