У недељу 16. по Педесетници, 13. октобра 2024. године, у параклису у бази 63. падобранске бригаде служена је Света Архијерејска Литургија, уочи празника Покрова Пресвете Богородице, славе ове јединице, а уједно и 80. годишњице од оснивања прве падобранске бригаде на овај велики празник давне 1944. године.

Свештеним литургијским сабрањем началствовао је Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки г. Иларион, уз саслужење Његовог Високопреосвештенства Митрополита нишког г. Арсенија, Преосвећене господе Епископа пакрачко-славонског г. Јована, будимљанско-никшићког г. Методија, липљанског и војног г. Доситеја, као и свештенства више Епархија наше Свете Цркве.

По читању Светог Јеванђеља, Преосвећени Епископ Доситеј се обратио сабранима пригодном беседом, честитајући наступајући празник Мајке Божје и осамдесету годишњицу постојања ове елитне јединице Војске Србије.

Након заамвоне молитве, Преосвећени Владика Јован је осветио славске дарове и пререзао славски колач.

После Свете Литургије, освећени су темељи новога храма, који ће се, трудом и несебичним залагањем припадника бригаде, градити у кругу овог војног комплекса.

Уследио је свечани програм, коме су, поред Високопреосвећене и Преосвећене господе Архијереја, присуствовали и председник Владе Републике Србије Милош Вучевић и министар одбране Братислав Гашић. Скоком падобранаца из хеликоптера са висине од 1500 метара окончан је званични део данашње прославе.

Благодаримо г. Саши Костићу на приложеним фотографијама.