У суботу, 6. јула 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније началствовао је свештеним литургијским сабрањем у манастиру Дивљана.

На самом почетку, Високопреосвећени Митрополит је извршио чин Малог освећења новог параклиса Светог Никите Ремезијанског, уз саслужење протосинђела Серафима Живковића, настојатеља манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, протојереја Срећка Цветковића, пароха првог комренског, јереја Славише Смиљића, пароха првог нишкобањског, протођакона Ђорђа Филиповића и ђакона Предрага Пиперског.

У наставку, служена је прва Света Евхаристија у новоосвећеном богослужбеном простору.

На крају Свете Литургије, освећени су славски дарови и пререзан славски колач, уочи предстојећег дана свештеног спомена Светог Никите Ремезијанског, небеског заштитника параклиса и народа ових крајева, који су вековима раније били под његовим пастирским усмерењем.

На фотографијама благодаримо господину Михајлу Лазаревићу.