У недељу 12. по Педесетници, 27. августа 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Свете Петке у Островици, на улазу у Сићевачку клисуру.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Ђорђе Димић, војни свештеник, јереј Иван Ганић, војни свештеник и протођакон Ђорђе Филиповић.

Овај манастир уживао је посебно поштовање краљевске династије Обреновића. У Државној архиви називао се „Краљевски српски војни манастир Света Петка Иверица.“ Манастирску цркву пројектовало је Министарство грађевина Краљевине Србије, а главни архитекта био је Светозар Ивачковић из Београда. Храм је освећен 14. октобра 1898. године. Од освећења до Мајског преврата 1903. године, манастир је био у власништву српске војске, а богослужили су војни свештеници. Манастир је уживао велико поштовање и помоћ и династије Карађорђевић, која је давала издржавање манастиру и војном свештенику који је овде служио.