lipovacНа празник Преображења Господњег Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је манастир Липовац код Алексинца и поводим храмовне славе ове свете обитељи на навечерје празника служио свечано празнично бденије, а на сам дан Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали Високопреподобни Архимандрит Дионисије, духовник овог манастира као и свештенство нишке Епархије. На бденију, после прочитаног Јеванђеља, Владика Јован се обратио сабраном свештенству, монаштву и верном народу речима поуке. Поуку је упутио и на крају Литургије. Пре произношења беседе обављен је опход око храма, пререзан славски колач и освећено грожђе са другим плодовима које је подељено као благослов верном народу. После богослужења је приређена трпеза љубави за сав сабрани народ.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован