У суботу, 19. августа 2023. године, на празник Преображења Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у манастиру Светог Стефана у Липовцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Дејан Крстић, ректор нишке Богословије Светих Кирила и Методија, протојереј-ставрофор Драги Вешковац, секретар Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког г. Давида, протојереј-ставрофор Живорад Маринковић, парох при храму Светог Великомученика Пантелејмона у Нишу, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протонамесник Дејан Милошевић, парох при храму Светих Врача Козме и Дамјана у нишком насељу "Никола Тесла", јеромонах Авакум, сабрат манастира Наупаре, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

Манастирска порта била је испуњена мноштвом верног народа, придошлог са свих страна.

По читању Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика је поучио верни народ пригодном празничном беседом.

Након заамвоне молитве, учињен је трократни литијски ход око преображењског храма, по чему је извршено освећење славских дарова и резање славског колача, припремљених поводом храмовне славе. Такође, извршено је и освећење грожђа, које се врши сваке године о празнику Преображења Господњег.

По окончању Свете Литургије, празнична радост је настављена на празничној трпези љубави.