У уторак, 2. августа 2022. године, када молитвено прослављамо Светог пророка Илију, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном овом Божијем угоднику у селу Звонце.

Преосвећеном Владику саслуживали су архимандрит Серафим Мишић игуман суковске обитељи, јереј Михаил Станковић из софијске Митрополије, протосинђел Мардарије Ковачевић, игуман погановске обитељи, протођакон Далибор Мидић и ђакон Предраг Пиперски.

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао колач.

После одслужене Свете Литургије, Његово Преосвештенство посетио је село Ракиту и осветио новосаграђену капелу у овом селу посвећену Свим Светима.

У послеподневним часовима Преосвећени Владика посетио је село Куса Врана и село Трнски Одоровци. Испред храмова ових села Преосвећеног Владику дочекали су мештани који су га упознали са животом у овим крајевима и са подухватима које предузимају како би своје светиње обновили у сачували од пропадања.