СЛАВА МАНАСТИРА ВАВЕДЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У СИЋЕВУ

У суботу, 4. децембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Сићеву, који на овај дан прославља своју крсну славу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Новица Митровић, свештеник у пензији, протојереј Владица Савић, парох пети нишки, као и протођакон Ђорђе Филиповић. Слава ове свете обитељи привукла је мноштво народа, који се у овој светињи сабрао из разних крајева Епархије нишке.

На крају Свете Литургије, освећени су славски дарови и пререзан колач, припремљен у част празника Ваведења, а од стране часних домаћина славе.