bratislav pesicПарох конопнички: јереј Милан Тодоровић
Тел.: 0628261525

Свештеник Милан Тодоровић, рођен је 14. октобра 1989. године у Батуловцу код Власотинца. Основну школу завршио је у Гложану. Упоредо са основном школом завршава и нижу Музичку школу у Власотинцу. Благословом епископа нишког Иринеја, уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу 2004. године, коју завршава у редовном року 2008. године. Исте године уписује Православни Богословски Факултет у Београду. 2010. године, благословом епископа Иринеја, ступа у брак са својом изабраницом Светланом Митровић из Власотинца. У чин ђакона, рукоположен је руком Његове Светости Патријарха Српског Господина Иринеја, 26. јула 2010. године, у храму светог Архангела Гаврила у Предејану. Као ђакон службовао је годину дана при храму Силаска Светога Духа на Апостоле у Власотинцу. 21. јула 2011. године у храму светог Великомученика Прокопија у Прокупљу рукоположен је од патријарха Иринеја у свештенички чин и постављен на другу ораовичку парохију. Благословом Његовог Преосвештенства Епископа Нишког господина Јована, од 15. јула 2013. године постављен је као парох на конопничку парохију у Архијерејском намесништву Власотиначком.Одлуком Епископа нишког Г. Арсенија од 03. јануара 2020. године постављен за привременог пароха кочанског. Отац је двоје деце.