stefan stamenkovic

Парох брестовачки
јереј Стефан Стаменковић
Тел.:062/85-51-843

Јереј Стефан Стаменковић рођен је 24. јуна 1992. године у Лесковцу од оца Драгана и мајке Светлане Стаменковић. Основну школу ,,Радоје Домановић“ завршава у Манојловцу и 2007. године благословом Епископа нишког Г. Иринеја уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршетку Богословије 2012. године благословом Епископа нишког Г. Јована уписује Православни богословски факултет Универзитета у Београду на коме дипломира 28. септембра 2016. године. Исте године уписује мастер студије на литургичко – правном модулу. Благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Господина Арсенија 2017. године бива постављен за вероучитеља у основној школи ,,8. октобар“ у Власотинцу где је предавао 3 године. 11. фебруара 2018. ступа у брак са Исидором Спасојевић из Ковиља, студенткињом Православног богословског факултета. Руком Његовог Преосвештенства Епископа нишког Господина Арсенија 14. јануара 2019. године рукоположен је у ђаконски чин у храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Власотинцу и постављен на службу у овом храму. У свештенички чин рукоположен је 16. августа 2020. године у Саборном храму у Нишу и од 1. септембра 2020. године опслужује брестовачку парохију.