dusko vidacicПарох други пиротски: јереј Душко Видачић
Тел.: 0601585545

Јереј Душко Видачић рођен је 30. јуна 1982. године у Зеници, од оца Аце и мајке Живке. Основну школу завршио је у Белој Паланци, након чега уписује Богословију светог Саве у Београду. По завршеној Богословији завршава Православни богословски факултет у Београду. 19. маја 2013. године ступа у брак са Весном Тодоровић. Рукоположен је у ђаконски чин 25. јуна 2013. године, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована, у храму Пресвете Тројице у Власотинцу. У презвитерски чин рукоположен је 12. фебруара 2014. године у храму светих Трију Јерараха у Брзом Броду и постављен на крупачку парохију.

zivko milovicПарох трећи пиротски: јереј Живко Миловић
Тел.: 0648088372

zarko dimicПарох шести пиротски: јереј Жарко Димић
Тел.: 0611151932

Жарко Димић, рођен је 20. јуна 1973. године у Београду где завршава основну школу и средњу пољопривредну IV степена. Уписује Богословски факултет у Београду 2008. године. Био је члан више црквених заједница и члан неколико црквених хорова као и студијског хора САНУ код проф. Димитрија Стефановића. Активно је учествовао у раду мисионарске школе при цркви светог Александра Невског, као и мисионарењу са музичким саставом НЕВСКИ са којим има више успешних концерата. Године 2010. по благослову надлежног архијереја ступа у брак са својом садашњом супругом Иваном Димић. У презвитерски чин рукоположен је 28. јула 2012. године, када је постављен на шесту пиротску парохију.