Otac Momir3Обавештавамо сав верни народ Епархије нишке и све познаваоце блаженопочившег јереја Момира да се његова душа преселила у Небески Јерусалим у понедељак 7. децембра 2020. године.

Отац Момир рођен је 22. августа 1949. године. у селу Дојкинци на Старој планини, од благочестивих родитеља оца Спасоја и мајке Загорке.

Основну школу завршава у родним Дојкинцима и Височкој Ржани. На предлог оца Дионисија из манастира Пресвете Богородице на Врелу упућен у Богословију Св. Кирила и Методија у Призрену. Епископ нишки  Г. Јован (Илић) га је стипендирао и планирао да касније пошаље на факултет .

Године 1972. отац Јован ступа у брак са супругом Борицом из Беле Паланке. Рукоположен је у чин ђакона у манастиру Љубостиња а у чин презвитера у манастиру Жича руком Епископа жичког Г. Василија.

Од 7.јануара 1973. године постављен на рсовачку парохију где службује до 1990.године када прелази у Пирот на 4. парохију при храму Рождества Христовог. Био је добар појац и познавалац типика.

После преданог пастирског рада на Њиви Господњој 2013. године отац Момир одлази у пензију.

Опело и сахрана оца Момира биће у уторак 8. децембра 2020. године у 14 часова на старом пазарском гробљу у Пироту.