Sveti Pantelejmon DjunisХрам Светог великомученика Пантелејмона у Ђунису

Храм је подигнут 1910. године иницијативом свештеника Милана Д. Миљковића. Освећен је 27. јула 1923. године од стране епископа нишког Доситеја Васића. Црква је подигнута на месту срушене Цркве светог Николаја. 2002. године у Цркви је постављен мермерни под, западна и јужна врата, а 2005. године уређена је фасада. Градња парохијског дома у Ђунису започета је 1938. године, за време службовања свештеника Стојана Милетића, али услед војних вежби за одбрану државе градња је прекинута. Кућа је завршена након Другог светског рата, а 2006. године адаптирана. У црквеној порти налази се и звоник који је саграђен 1936. године иницијативом свештеника Стојана Милетића. Раније је на куполи Цркве постојало звоно које је било бучно, па је донета одлука да се направи посебан звоник. Звоник је реновиран 1991. године. 1982. године подигнута је нова парохијска кућа, која је реновирана 2014. године.

Sveta Petka DjunisХрам Свете Петке у Ђунису

Црква је подигнута 2006. године за време службовања свештеника Драгољуба Савића. Храм је још увек у фази изградње. Темеље овог храма осветио је 22. јуна 2007. године епископ нишки Иринеј, а крстове 14. јуна 2013. године епископ нишки Јован. Поред Цркве подигнута је и кућа 2003. године. Ктитор овог дома је господин Љубиша Димитријевић из Раче Крагујевачке. Дом је освећен од стране епископа нишког Иринеја 27. јуна 2007. године.

Paraklis DjunisПараклис Свете Тројице у Ђунису

Подигнут је 1987. године. Поред храма за време службовања протојереја Драгољуба Савића 2010. године, подигнута је сала за потребе верног народа који се овде сабора на Празник Духова.

Crkva JosjeХрам Светих апостола Петра и Павла у Јошју

Градња храма је започета 2010. године и још увек је у изградњи. Темеље је осветио архијерејски намесник ражањско-ћићевачки 11. октобра 2010. године, а парох ђунишки протојереј Драгољуб Савић осветио је крстове храма.

JosjeЦрквиште Васкрсења Христовог у Јошју

1994. године покренута је иницијатива за изградњу храма. Пројекат је још увек у изради. Подигнута је звонара и постављеноје звоно тежине 120 килограма. Освећено је 2011. године од стране тадашњег пароха протојереја Драгољуба Савића.