милан ristc

Парох рутевачки: јереј Милан Ристић
Тел.: 0668001920

Јереј Милан Ристић рођен је 22. јуна 1978. године у Алексинцу од оца Предрага и мајке Наде. Основну и средњу Пољопривредну школу завршио је у Алексинцу, након чега уписује Православни богословски факултет у Београду. 19. маја 2013. године ступа у брак са Соњом Јеличић. Рукоположен је у чин ђакона 17. новембра 2013. године у храму светог Николаја у Алексинцу, руком епископа нишког Јована. У презвитерски чин рукоположен је 21. новембра 2013. године у храму светих Архангела у Нишу и постављен на витковачку парохију. Од 1. јуна 2022. године опслужује рутевачку парохију, на коју бива премештен након укидања витковачке парохије.