katunХрам Светог Великомученика Прокопија у Катуну

Црква је подигнута у време свештеника Будимира Марковића 1939. године. Освећена је 21. јула 1967. године од стране eпископа нишког Јована Илића. 1971. године је направљен кров од поцинкованог лима. 1976. године је ограђена порта. Црква је 1998. године покривена бакром. Половином 2014. године започета је обнова оштећене фасаде и кров. Антиминс потиче из 1967. године, освећен од стране епископа нишког Јована.

StanciХрам Преподобномученице Параскеве у Станцима

Црква је подигнута 1910. године, трудом свештеника Илије Јанковића. Освећена је 08. августа 1912. године од стране епископа нишког Доментијана. 1980. године је обновљена у потпуности. Према предању сматра се да је овде некада у XVIII веку на сабору Турци убили много православних Срба, што потврђују нађене кости у подножју саме порте до пута.

crna baraХрам Светог Јована Крститеља у Црној Бари

Црква је саграђена 1990. године, трудом свештеника Горана Радивојевића. Црква подигнута на месту старе Цркве која је била саграђена од блата. Према летопису 1998. године је завршен иконостас. Антиминс је из 1997. године, исвећен од стране епископа нишког Иринеја.

Sveta Petka KatunКапела Преподобномученице Параскеве у Катуну

Подигнута је 2011. године, трудом пароха Дејана Милошевића.

PrugovacКапела светих Мученика Савела, Исмаила и Мануила у Пруговцу

Црква је подигнута између Првог и Другог светског рата.Обновљена је 2007. године и није освећена.