Прослава Светог Саве и ове године организована је и у цркви Св. пророка Илије,и у школи „Иван Г.Ковачић“ у Нишкој бањи.У цркви је Светој Литургији присуствовао велики број деце која су се причестила и учествовала у резању славског колача.Након беседе оца Добривоја,школски хор,који је предводила Марија Тричковић,као и ученици нижих и виших разреда поменуте школе,приредили су са вероучитељицом приредбу посвећену Светом Сави.Заорила се светосавска химна и ове године у никобањском храму и загрејала срца присутнима.После рецитала и неколико прелепих песама школског хора,децу је поздравио отац Добривоје Митровић,који је свако дете даривао скромним,али веома лепим поклоном.Такође је организовано послужење за све присутне у порти цркве.Приредби су присуствовали и неки наставници и директор школе.
SvSavaNiskaBanjaНеколико сати касније у школској сали организована је приредва за ученике,родитеље и наставнике.Приредбу је припремила наставница српског језика,Наташа Стојановић,са ученицима шестог разреда,у сарадњи са хором школе и наставницом музичког васпитања.Након свечаног обреда резања славског колача,уследила је беседа оца Добривоја о значају и лепоти овог празника.Учесници приредбе су глумили,рецитовали,певали.Велики број званица,учитељи,наставници,ученици,сви су уживали у богатом програму који су приредили ученици наше школе са својим наставницама.Био је ово још један леп повод да се на празник Светог Саве сви окупимо на једном месту,да се још једном захвалимо нашем првом просветитељу и учитељу за оно што је за српски род учинио.