IGKNiskaBanjaУ ОШ „Иван Г. Ковачић“ у Нишкој бањи обележавање највећег хришћанског празника-Васкрса почело је још пре распуста постављањем изложбе ученика нижих разреда, која је за тему имала украшавање нацртаног јајета на паноу.Одмах након распуста,у четвртак 05.05.2016. у холу школе одржана је приредба коју су организовале вероучитељица Кристина Костић,учитељица Драгана Обрадовић и наставница музичког васпитања Марија Тричковић.У припреми паноа и цртању јаја помогла нам је наставница ликовног-Ана Ранђеловић.Ове године,осим рецитовања васкршњих песама,ученици другог разреда су у току приредбе глумили у кратким епизодама,а тема је,осим Васкрса, била понашање у цркви.Ђаци су присутне подсетили како би требало да се понашамо у храму Божијем и где најчешће грешимо (неприкладно облачење,гурање,уношење хране,мобилни телефон итд.)

Школски хор је одпевао неколико прелепих васкршњих песама,а затим је уследило проглашење најлепше украшеног јајета.Сви учесници добили су скромне поклоне,док су најуспешнији награђени и похвалницама и иконицама Васкрсења Христовог.Приредби су присуствовали ученици нижих разреда,бројни родитељи,наставници и директор школе.

Седећег дана (06.05.2016.) у петак,одржана је презентација за ученике петог разреда у кабинету за музичко васпитање.Презентацију су припремили ученици осмог разреда који су на почетку поставили десетак питања ученицима у вези са Васкршњим празницима,а затим приказали на видео-биму двадесетак слајдова који,између осталог, приказују сам догађај Васкрсења Христовог,причу о Неверном Томи,легенде о фарбању јаја и причу о ускршњем зеки уз објашњење да то није православни обичај.Након тога приказан је награђени ауторски филм ученице седмог разреда Марте Павловић на тему Васкршњи обичаји.Осим ученика и наставника Презентацији је присуствовао и координатор за верску наставу Лазар Павловић.

„ХРИСТОС ВАСКРЕСЕ,ХРИСТОС ВАСКРЕСЕ, СВИ ЉУДИ ЧУЈТЕ И РАДУЈТЕ СЕ!“